
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07180
Ext.Price$0.07180
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07180 | $0.07180 |
| 10 | $0.03590 | $0.35900 |
| 50 | $0.03210 | $1.60500 |
| 100 | $0.02871 | $2.87100 |
| 500 | $0.02514 | $12.57000 |
| 1000 | $0.02202 | $22.02000 |
| 3000 | $0.02098 | $62.94000 |
| 5000 | $0.01999 | $99.95000 |
| 10000 | $0.01882 | $188.20000 |
